WYLEWKA ANHYDRYTOWA

WYLEWKA ANHYDRYTOWA

Podczas realizacji inwestycji budowlanych wydajność oraz jakość mają kluczowe znaczenie na każdym etapie. Posadzki anhydrytowe cechują właśnie te zalety, dlatego zyskują coraz większą popularność w pracach wykończeniowych. Surowiec stosowany w tej metodzie powstaje z odwodnionego gipsu i ma płynną konsystencję, a wiele z jego atutów dobrze współgra z ogrzewaniem podłogowym.

Innowacyjne podłoże pod udane inwestycje

Wśród korzyści, które oferują wylewki anhydrytowe, wyróżniają się przede wszystkim:

  •  wysoka wytrzymałość i niska porowatość surowca;
  • właściwości samopoziomujące, pozwalające uzyskać idealnie równą powierzchnię;
  • wysokie przewodnictwo ciepła i duża termoizolacja przy zachowaniu ognioodporności;
  • płynna konsystencja, która zwiększa dokładność wykonywanych prac.

Ten szeroki zestaw zalet wpływa bezpośrednio na jakość efektu końcowego wykonanej posadzki – będzie ona wyjątkowo równa i trwała. Wpływa również pozytywnie na bezpieczeństwo, zmniejszając ryzyko pożaru instalacji przy ogrzewaniu podłogowym.

Zastosowanie

Odpowiedź na potrzeby współczesnych domów

Wylewki anhydrytowe cechuje duża uniwersalność, przez co są popularne w różnych typach inwestycji budowlanych. Bezpieczeństwo, dokładność i termoizolacja to cechy posadzki pożądane przy ogrzewaniu podłogowym, które coraz częściej pojawia się w nowo powstających domach jednorodzinnych.

Szybkość i dokładność tej wylewki w pracach wykończeniowych sprawia jednak, że coraz częściej jest ona wykorzystywana w posadzkach większych budynków - zwłaszcza publicznych, przez które na co dzień przechodzi wiele par stóp.

Korzyści z położenia posadzki anhydrytowej

Uzyskanie równej, gładkiej i estetycznej powierzchni

bez konieczności szlifowania, co obniża koszty na dalszych etapach prac wykończeniowych, takich jak układanie np. płytek (równe podłoże, to mniej zużytego kleju).

Szybkie oddawanie ciepła pomieszczeniu

które wynika nie tylko z tego, że posadzka łatwo przewodzi ciepło, ale także z powodu płynnej konsystencji, która ściśle przylega do rur ogrzewania podłogowego i zwiększa jego efektywność. W oczywisty sposób przekłada się to na mniejsze rachunki za energię.

Mniejsze zużycie materiału

Ze względu na wytrzymałość wylewki istnieje możliwość zastosowania o kilkadziesiąt milimetów cieńszej niż cementowa warstwy m.in. nad instalacją grzewczą. To z kolei przyspiesza czas nagrzewania podłogi.

Oszczędność czasu

daje krótki proces wykonania wylewki anhydrytowej a także fakt, że w przeciwieństwie do tradycyjnej, pozwala ona pozostawić duże powierzchnie podłoża bez konieczności wykonania szczelin dylatacyjnych. Ponadto nie trzeba tracić czasu na wykonanie dodatkowego zbrojenia, które w tym przypadku jest zbędne z powodu elastyczności i wytrzymałości materiału oraz braku jego kurczliwości w procesie wysychania.

Większe bezpieczeństwo pożarowe budynku

na skutek właściwości ognioodpornych posadzki anhydrytowej.

Wylewka anhydrytowa to szybkie i sprawne prace budowlane​

1 ETAP

Przygotowanie podłoża pod wylewkę - polecamy oferowany przez nas pianobeton lub styrobeton

2 ETAP

Wytworzenie materiału przez Mobileman D3 na miejscu budowy
i rozprowadzenie wylewki anhydrytowej ok. 3 h

3 ETAP

Wysychanie materiału - po 48 h można już chodzić po podłożu

4 ETAP

Możliwość realizacji kolejnych prac budowlanych po 4 dniach

5 ETAP

Możliwość włączenia ogrzewania podłogowego po tygodniu oraz start procesu wygrzewania wylewki

Porozmawiajmy o Twoim projekcie

Jesteśmy ekspertami w branży